Neznámi (SK) Všetci umelci

Neznámi (SK)

Kapela Neznámi vznikla v roku 1999 a je jednou z najdlhšie pôsobiacich skupín vo svojom žánri. V roku 2019 oslávi 20 rokov pôsobenia na slovenskej country scéne. Počas svojho pôsobenia získali aj niekoľko prestížnych ocenení a jej členovia spolupracovali s rôznymi umelcami na Slovensku a v zahraničí. Známa je spolupráca s americkým spevákom Willie Jonesom v rokoch 2011 a 2012 , keď odohrali niekoľko spoločných koncertov na Slovensku, v Čechách, Poľsku a v Nemecku.

Od konca roku 2012 účinkuje kapela v ustálenom zložení a prezentuje sa prevažne autorskou tvorbou, ktorú sa podarilo v roku 2015 zaznamenať na oficiálne vydaný album – Čas uvidí vo vlastnej produkcii. CD s 9-timi výlučne autorskými skladbami od Jara Rakaya, Jara Šima a Milana Benkoviča znamená veľký posun a kapela v tom istom roku úspešne reprezentuje Slovensko na najväčšom európskom country festivale Piknik Country a Folk MRAGOWO v Poľsku.

V roku 2018 bola kapela Neznámi zaradená do Country hudobnej siene slávy Petra Dulu – Hall of Fame. Zaujímavosťou kapely je nástrojové zloženie, kde sa elektrická gitara dopĺňa s akustickou rezofonickou gitarou – dobrom a takisto spevy, kde sólovo spievajú až traja členovia kapely čo sa prelína aj do harmonických vokálov. V súčasnosti kapela tvorí skladby, kde sa autorsky podieľajú všetci členovia kapely.

Členovia: Jaroslav Šimo – spev, akustická gitara, Jaroslav Rakay – spev, basová gitara (Grasscountry, Allan Mikušek, Blueland…), Milan Benkovič – spev, dobro, lapsteel ( 29 Strings, Meantime, Jonathan Mannes…), Ivan Benkovič – elektrická gitara, banjo, pedal steel (Belasí, CountryFied, Modrí jazdci…), Vladimír Pílek – bicie nástroje, Mário Rais – zvuk, Ladislav Dlhý – logistika, support.

Vystúpenia

  • 19.07.2019 19:50 - 20:50